5 причин для архітекторів вивчати програмування

 В своїй популярній статті як архітектори можуть «працювати розумніше, не важче»,  Michael Kilkelly зазначає, що вам слід «обрати ваші робочі інструменти для роботи» та «використовувати макроси для автоматизації повторюваних задач». Обидва поради дуже допомагають, але чи вимагає це вас писати якийсь код? - Так – але відповідно до Кілкеллі, ці інструменти слід би використовувати кожному архітектору.

Як архітектори, ми потребуємо знання багатьох речей. Ми повинні знати будівельні норми, конструкції, механічні системи, матеріали. Ми маємо знати як читати норми зонування, як рахувати будівельні площі, як вкривати офісну підлогу. Можна продовжувати і продовжувати… Ми реально потребуємо знання як писати комп’ютерні програми?

© scyther5 via shutterstock

Враховуючи цифрову природу архітектури та конструювання сьогодення, вивчення програмування це необхідний навик для архітектора. Архітектори це працівники розумової роботи. Віртуально вся наша робота створюється на комп’ютері. Ми зазвичай використовуємо готові програми для основної нашої роботи. Проте, існує багато проблем, котрі нам доводиться вирішувати поза можливостями нашого програмного забезпечення. Наші програми не завжди сумісні і добре працюють разом. Нам потрібні інструменти, які працюватимуть так як нам потрібно.

Нам не потрібно ставати професійними програмістами щоб отримати користь від вивчення програмування. Ми можемо використовувати навички для розв’язання всього різноманіття проблем, з котрими стикаємось щодня. Ось 5 причин, чому архітекторам варто вивчати програмування:

 Why stick to off-the-shelf software solutions?. Image © Flickr CC user William Cromar

 Why stick to off-the-shelf software solutions?. Image © Flickr CC user William Cromar

 

  1. Програмування допомагає створювати власні інструменти

 

Ваше програма працює з невеликими відмінностями від бажаного? Ви часто кажете «якби було лише це, я міг би це зробити швидше». Більшість сучасних програм мають API чи дозволяють програмувати інтерфейс. API дозволяє отримати доступ до внутрішніх механізмів програми. Ви можете використовувати API для зміни потрібного механізму чи додавання нових функцій.

 

Якщо вам потрібні специфічні інструменти для вашої роботи, ви можете написати трохи коду, щоб створити їх. Це ніби як длубатись під капотом вашої машини і доводити її до ладу. Більшість CADта BIM поставляється з API. Revitмає дуже потужний API, що дозволяє вам написати макрос як частину програми. Продукти MicrosoftOfficeвсі мають APIта вбудовані інструменти автоматизації програмного забезпечення. Навіть вебсайти, такі як Facebookта Google мають API за допомогою якого ви можете створити нові можливості та функціонал.

 

API є всюди і з невеликими знаннями, ви можете добре підналаштувати чи змінити ваше програмне забезпечення для роботи так як ви вважаєте за належне.

 

  1. Кодування допомагає працювати ледачим

Під працювати ледачим, я не мав на увазі сидіння з піднятими ногами, потягуючи пивко при перегляді відео на YouTube. Ні, малось на увазі працювати з максимальною віддачею і мінімальними зусиллями. Скажімо, вам потрібно скопіювати понад сотню файлів з однієї теки до іншої і перейменувати їх з сьогоднішньою датою. Ви могли б зробити це вручну, витративши кілька годин, чи ви могли б написати програму, що зробить це для вас, коли ви займаєтесь іншою, більш цікавою роботою.

Я нещодавно комбінував частини каталогу дверей і каталогу кімнат в Excel. Каталог має список всіх дверних номерів та асоційованих з ними номерів кімнат та назв кімнат. Каталоги були в різних файлах Excelта містили понад дві тисячі пронумерованих дверей, Я не мав іншого шляху як робити це вручну. З деяким кодом в макросі, я збив каталоги докупи за чверть години. І тепер з цим макросом я можу оновлювати каталоги всього за 5 хвилин. Ось це я маю на увазі під роботою для ледачих. Це дозволяє віддати комп’ютеру нудну однотипну роботу, а самому зайнятися більш цікавою.

  1. Програмування допомагає вам вирішувати проблеми

Ми всі навчаємось писати в школі, але не кожен стає професійним письменником. Писання є засобом для передавання ідей та намірів. Програмування це засіб для вирішення проблем. Не кожен хоче стати повноцінним програмістом, але вивчання деякого коду може допомогти вам вирішувати різноманітні проблеми, з якими ви стикаєтесь щодня. Це ще один інструмент в вашій коробці інструментів. Ми, архітектори, не повинні задовольнятися просто використанням інструментів, які софтварні компанії нам пропонують. Нам слід створювати свої власні інструменти.

 thinking algorithmically can be a new way of approaching problems for some architects. image © leszek glasner via shutterstock

 Thinking algorithmically can be a new way of approaching problems for some architects. Image © Leszek Glasner via Shutterstock

  1. Програмування допомагає думати алгоритмічно.

Відомо, що у архітектори здебільшого задіяна права частина мозку. Ми хотіли б покладатися на інтуїцію і творчий потенціал, щоб вирішувати проблеми. Нам подобається суб’єктивність. Ми приймаємо творчі ризики. Ми хотіли б порушувати правила. Проте, ви не можете вирішувати всі проблеми з таким способом мислення. Іноді ви потребуєте більш строгого підходу. Ви потребуєте об’єктивності.

 

Алгоритмічне думання є протилежним до інтуїтивного. Воно дозволяє вирішувати проблему покроково. Це об’єктивно на рівні ядра – проблема є складновирішуваною чи ні. Програмування вимагає алгоритмічного міркування. Це спонукає вас думати крізь всі рівні проблеми. Ви мусите осягнути всі входи та виходи програми.

Цей методологічний підхід є дійсно ефективним до вирішення більшості типів проблем. Одного разу ви почавши думати алгоритмічно, ви побачите інші площини, що могли б підходити для деяких конструкцій та систем. Не вся наша робота як архітекторів могла б вирішуватись інтуїтивно. Навіть процес проектування може отримати вигоду від деякої строгості та структурованості. Як сказав одного разу Стів Джобс, «Я думаю кожному в цій країні слід вивчати як програмувати на комп’ютері, тому що це навчить вас як думати».

 

  1. Програмувати дійсно весело

 

Проектування будівель займає час. Будівництво цих будівель триває ще довше. Шлях від початкових ескізів до завершення будівництва може тривати роками. В контрасті, написання та тестування комп’ютерних програм надає миттєвого задоволення. Програма або працює або не працює. Там не багато двозначності.

 

Написання коду це виклик і вирішення проблем тренує мозок. Отримання програму для роботи може бути дуже приємним. І подивімося правді в очі, що б ви обрали - клікати мишкою тисячі разів чи написати програму, яка робила б це за вас?

 

Вивчення коду вимагає часу і терпіння, але це може окупитись в довгостроковій перспективі.

 

Images of onscreen code and buildings in binary via Shutterstock.com

Оригінал:  5 reasons architects should learn to code

0 Коментарів
Написати коментар
Ім'я
E-Mail (не буде опубліковано)
Сайт
captcha