8 найцікавіших тенденцій в прогнозах Генслера 2016 року, що впливатимуть на проектування

В прогнозах Генслера 2016 року технології рухаються немов шалені – такі речі як віртуальна реальність, розумні будівлі і продукти, зв'язують онлайн та оффлайн світи, даючи відчути їхній вплив на основні тенденції майбутнього.  

Westin hotel and transit center at Denver International Airport, Denver. Photo courtesy Gensler

2015 рік має здаватися як далеке майбутнє, але в реальності, це менше ніж десятиліття. І прогнози Генслера (Gensler’s Design Forecast 2016) роблять це відчуття ще ближчим, показуючи як архітектурні гіганти уявляють життя, дозвілля та роботу людей в містах у 2025 році.

 Ми не досягли появи літаючих автомобілів, реактивних ранців, і колонізація Місяця все ще не відбулась, але багато дизайнерських тенденцій тим не менш вражають в прогнозах своєю продуманістю.

 Прогноз налічує понад 30 тенденцій, які вже починають бути помітними, й направлені на такі сектори як життя спільнот, робочий простір та спосіб життя, й формуватимуть майбутнє міста в 2025 році. Додатково, Генслер перераховує 6 мегатрендів, які перетинатимуть всі сектори і впливатимуть на тенденції в проектуванні.

 Деякі з великих ідей на екрані охоплюють цифровий спосіб життя, здоров'я і самопочуття, а також необхідність узгодженості між онлайн та оффлайн світами.

 В додатку до шести головних мегатрендів ми виділимо ще 8 найбільш цікавих, натхненних чи просто чудових тенденцій, що залишають свій відбиток на кожному з індивідуальних секторів – спільноти, робота чи спосіб життя – великі ідеї для того, щоб майбутнього здійснилось у 2025 році.  

 

6 мегатрендів Генслера:

 Цифра (Digital) вже тут, повне охоплення. Цифровий світ стане невід’ємною частиною повсякденного життя, ми маємо використовувати його більш повно. Ми приймаємо як він взаємодіє з нами, свідомо надаючи потоки наших даних, щоб зробити наше життя кращим. Наша iHumanity стане загальним, глобальним явищем, але різноманітні місця та покоління нададуть їй своїх власних обертів.

 Усе навколо нас стане «розумним». Ми житимемо в «зробленому» середовищі, не лише в «побудованому». Будівлі, вироби і продукти матимуть інтегрований зв’язок і «знатимуть» про нашу присутність. Більшість аспектів нашого повсякденного життя відображатиме це, дозволяючи нам в режимі реального часу або миттєво підключатись до людей, місць, товарів та послуг.

 В світі, де час є грошима, править швидкість. Голодні до досвіду і підсівши на зручності, ми не потерпимо «мертвого часу», будь то повільні підключення, менш ніж безшовні операції, чи нецікаві місця. Проектування відображатиме реальність, в якій люди очікуватимуть підтримки їхнього темпу життя.

 Міські центри муситимуть взаємодіяти через людські мережі. Урбаністи створюють велику кількість людських мереж для керування міською економікою. Для підтримки нового способу життя, будуть розроблені нові форми і засоби. Переходи, транзитні хаби, які пропонують багатий, щільний мікс будуть поглинати нове зростання. Багато з них знаходитиметься в колишніх передмістях.

 Неоіндустріальні міста стануть інноваційними центрами. Подивіться на неоіндустріальні міста, що підтримують намагання цифрових/кустарних творців культури. Споживачі ставатимуть співтворцями продуктів та сервісів, які вони купують. Творці, включаючи фрілансерів та роботів, дивитимуться на міста для надання інструментів та налаштувань для прискорення інновацій.

Здоров’я та безпека стануть фокусом, як для однієї персони так і для всього міста. В часи потрясінь, міста несуть на собі тягар - лиха, епідемії, загрози безпеці. Вони виступатимуть лідерами менеджменту, але громадяни гратимуть роль, озброєні даними та мисленням налаштованим на добробут, безпеку та стійкість. Розумні міста будуть залучати їх та підтримувати їх зусилля.

 Розміщуємо 8 тенденцій в дизайні, які редактори BD+C (Building Design & Construction) знайшли найбільш інтригуючими:

 

ТЕНДЕНЦІЇ ГРОМАДСЬКОГО СЕКТОРУ

1. ЗДОРОВ’Я ТА ДОБРОБУТ ЙДУТЬ ПЛІЧ-О-ПЛІЧ: ЛЮДИ ВІДІГРАВАТИМУТЬ АКТИВНУ РОЛЬ У ЇХНЬОМУ БЛАГОПОЛУЧЧІ І ЛІКАРНІ МАЙБУТНЬОГО ВІДОБРАЖАТИМУТЬ ЦЕ.

Вебсайти такі як WebMD мають надавати людям більше інформації ніж раніше, коли мова йде про спробу оцінити своє власне здоров’я. Забуваючи факти, що іноді призводять до нападу нестримної іпохондрії, самодіагностика та інші інструменти особистої гігієни, що є під рукою дає людям можливість залишатися здоровим як ніколи. 

SymFit at Symantec, Mountain View, CA. Photo Courtesy of Gensler

 Генслер каже: Штучний інтелект змінить здоров’я та добробут в денному розпорядку способу життя. Люди завжди звертаються до вебу для швидкої оцінки, в той час як додатки підказують їм як залишатись здоровим. В близькому майбутньому, віддалені сенсори моніторитимуть їх і комунікуватимуть з їхніми постачальниками. Як ці варіанти поширюються, то стаціонари і лікарні сфокусуються над серйозними проблемами зі здоров’ям, використовуючи комп’ютери для діагностики та розробки персоналізованої терапії. Віддалене консультування зростає і VR пристрої можуть розширити можливості медичної команди. Лабораторії автоматично аналізують і використовують додатки для прискорення отримання результатів медичними командами та пацієнтами.

 Лікарні завтрішнього дня мають походити на наукові лабораторії сьогодення, де межуватимуть між дослідженнями та освітою, а клінічне лікування зникає. Як частина цієї мережі, лікарня розробить нову громадянську роль, що фокусуватиметься на громадському здоров’ї і благополуччі інтеграторів, допомагаючи пацієнтам-споживачам переміщуватись новою структурою.

 2. ОСВІТА СТАНЕ БІЛЬШ ОСОБИСТОЮ НІЖ БУЛА

 Навчання стає більше контактним спортом ні було раніше. Сидіння в традиційних класах і конспектування поступається більш інтерактивним, практичним навчальним технікам. Багато інституцій об’єднуються з зовнішніми партнерами, щоб допомогти краще підготувати студентів до ринку праці. Освітній простір відображає ці нові стилі навчання і продовжить адаптуватись в наступному десятилітті. Суперкампуси раптом дійдуть висновку, що поєднання K-12 (онлайнова освітня програма в США та Канаді) з вищою освітою допомагає створити найкращі умови при тих же витратах (while spreading the costs).

 

Dwight-Englewood School, Englewood, NJ. Photo Courtesy of Gensler

Генслер каже: Студентські фінансові питання можуть підштовхнути їх до обходу традиційних інституцій для нових варіантів, щільно пов’язаних з ринком праці та кар’єрою. Теперішня сертифікація є часто доказом компетенції, навіть для власників ступеня. В багатьох секторах, сертифікація фактично тіснити ступені. Це призводить до появи нових «шкіл», що застосовують онлайн-ігри і The Maker Movement як навчальні моделі. Відповіді існуючих інститутів включає більшу інтерактивність та самонаправлену, коротшу та більш кар’єрно-орієнтовані програми, міждисциплінарні STEM та STEAM програми. Ці зсуви генеруватимуть потребу в нових, часто гібридних, об’єктах.

Змішане використання та альтернативні підходи до надання послуг дуже покращують картину. Беручи загалом огляд нових конструкцій та модернізацію, інститути розглядають проектування та використання технологій керування даними щоб оптимізувати свої об’єкти та системи,  і  в довготерміновій перспективі підвищити їх продуктивність.

 

РОБОЧИЙ СЕКТОР

 3. ТЕХНОЛОГІЧНІ КОМПАНІЇ ФОКУСУЮТЬСЯ НА ЗАЛУЧЕННІ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ

 Технологічні компанії стали одними з найбільш інноваційних робочих площадок навколо, як здається – вони проходять шлях від стартапу до багатомільйонного бізнесу протягом ночі. Ці компанії широко розповсюджують думку, що сильний, привабливий робочий простір допомагатиме отримати найкращі результати від своїх працівників. Також, значення компанії, що представлена споживачеві, відображатиметься в офісах та штаб-квартирах цих підприємств.

Microsoft Building 17, Redmond, WA. Photo Courtesy of Gensler

 Генслер каже: Технологічні компанії шукатимуть як перекласти значення соціальної відповідальності та особисті можливості на робочі площадки та поліси. Подивітьна на пружні стратегії – гнучкість, транзит, цілісність; громадське залучення через програми та простір; лідерство з оздоровленням та інші особистісні/соціальні питання.

Повна взаємозалежність, регенеративні стосунки між робочим місцем і зайнятістю, спільноти можуть надати поняттю «як виглядати успішним» більш широкого значення. Технічні компанії більш зацікавленими тим як люди працюють і в створенні робочого простору, що підтримує їхні різноманітні процеси. Інтернет речей та розумні будівельні системи призведуть до користувач-орієнтованого підходу на технічних площадках. Високоадаптивність та підтримка мобільності дозволять краще підлаштуватись під команди та індивідуумів.

Зосередження на досвіді користувача стимулюватиме мультифункціональність та культурну унікальність робочих налаштувань, включаючи  локальні поправки на матеріали, виготовлення та продукцію.

 

4. УРЯДОВІ БУДІВЛІ ЙДУТЬ ДО ВИСОКОТЕХНОЛОГІЧНОСТІ.

 Звичайно, мабуть урядові будівлі не планують стати унікальними, цікавими та привітними як, скажімо, штаб-квартира Google, але вони не повинні бути сірими або нудними. Уряд повинен відображати точку зору народу, тому урядові будівлі також мають відображати народну культуру та ставлення. Але це не означає, що функціональність, безпека та ефективність мають бути принесеними в жертву естетичності. Крім того, багато послуг, що надаються установами, будуть переміщені повністю в онлайн, що зменшить потребу в такій кількості фізичних будівель.

G.T. “Mickey” Leland Federal Building, Houston. Photo Courtesy of Gensler

Генслер каже: В пошуку більшої ефективності, установи мають нагадувати охорону здоров’я в консолідації деяких функцій в центральні хаби, і розміщенні інших ближче до громад, яким вони служать. Часто це відбуватиметься в об’єктах приватного сектору, розмиваючи межі між приватним і суспільним.

Для підвищення безпеки, фізичні бар’єри будуть збільшені і потенційно витіснені активними, з підтримкою технологій спостереження, що дозволятиме поєднати привітне середовище з захистом установ та їхніх працівників. Складність таких систем зростає, ці системи виявлятимуть, припинятимуть та рахуватимуть загрози безпеці – включаючи дрони – за межами будівлі.

Додатково, установи будуть прямувати до проектування-будівництва і публічно-приватного партнерства в розвитку та оперування їхніми об’єктами без втрати цільового вигляду, стійкості, здорової атмосфери та продуктивності. Залучення кінцевого споживача в плануванні і надійно змінюватиме менеджмент задовольняючи найманих працівників в об’єктах їхньої зайнятості.


СЕКТОР СПОСОБУ ЖИТТЯ

5. ЦЕНТРИ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ ПОТРЕБУВАТИМУТЬ ПРИЧИНИ ДЛЯ ВИПРАВДАННЯ ПОЇЗДКИ

Дякуючи технологіям та розширенню онлайн торгівлі, центри роздрібної торгівлі потребуватимуть більше ніж просто продукція для збереження споживацького потоку. Проте, не мається на увазі, що торговим центрам слід побоюватись чи презирати технології, якраз навпаки. Торгові центри потребуватимуть використання та охоплення технології без втрати погляду на факти, що вони потребують забезпечення стимулу для покупців приходити в магазини, на противагу шоппінгу з комп’ютерів та смартфонів вдома.

COEX, Seoul. Photo Courtesy of Gensler

Генслер каже: Коли центри роздрібної торгівлі розширюються на міському ринку, вони збільшують кількість просунутих споживачів. Кожен торговий центр, магазин чи бренд почуватиметься комфортно у смартфоні споживача, успішні центри роздрібної торгівлі включаться в гру мобільності, з доступом 24/7. З часом вони використовуватимуть гаджети для ідентифікації купівельних шаблонів та смаків.

Для того, щоб процвітати, центри роздрібної торгівлі муситимуть проактивно охоплювати технології для доступності, такої як у COEXчи Seoul Retail Centers Tech, але все ж кінцевою ціллю є задоволення потреб користувачів. Платіжні системи, здатні інтегруватися в інші прошарки інформації, створюватимуть ширшу, більш персоналізовану взаємодію між торговими центрами та їхніми покупцями. Безготівкові платежі та доповнена реальність допоможуть зв’язати їх разом з меншим дотиком.

Торговим центрам як і раніше потрібно зацікавити клієнта, щоб виправдати його подорож. Їхнє цільове призначення є різноманітним. Події та інші заходи впливатимуть на технологізацію та пошук аудиторії і зацікавлення послідовників.

 

6. ДЛЯ СПОРТИВНИХ АРЕН ФАНАТИ НА ПЕРШОМУ МІСЦІ

 Стадіони продовжуватимуть тенденцію надання досвідченим глядачам спостерігати за грою як в прямому ефірі так і особисто, розширюючи можливості за звичні грані. Раніше вважалося, що достатньо просто забезпечити сидіння з видом на поле і запропонувати кілька простих варіантів закусок. Тепер спортивні події починаються з зосередження на тому наскільки сильно частини «події» передають «спортивні» аспекти.  

 Oakland Athletics Hohokam Stadium, Mesa, AZ. Photo Courtesy of Gensler

 Генслер каже: Спортивні зустрічі стають все більше взаємопов’язаними. Занурення в середовище набуває ного рівня., створюючи можливості для інтерактивної взаємодії. Прив’язані до місця проведення технічні засоби від доповнена реальність з відтворенням зон до push-сповіщення з рекламою можливостей, трансформуватимуть глядача в активного учасника.

 Стадіони є наступним фронтом для гаджетів, створюючи необмежені можливості для настроювання продуктів, можливості їх отримання для фанатів, і отримання доходів через рекламу та аналітику для команд. Кожен девайс може виступати в ролі квитка, ключа від кімнати, перепустки, мапи, монітору потоку натовпу і платіжного засобу. Прагнення до автентичності і врахування досвіду покращить наступне покоління місць, що дозволить уникнути звичайності та місцево виділитись.

  

7. ЗІ ЗРОСТАННЯМ КІЛЬКОСТІ НАСЕЛЕННЯ ВЕРТИКАЛІЗУВАТИМЕТЬСЯ ЖИТТЯ

 Коли відсутній простір для розширення в площині, єдине напрямок руху – вгору. Спеціально в великих густонаселених містах, вертикальне життя ставатиме не лише популярним, але й також ставатиме більш комфортним та технологічним. Завдяки новим технологіям, витрати часу на будівництво значно знизяться.

  Shanghai Tower, Shanghai. Photo Courtesy of Gensler 

Генслер каже: Все ширше використання використання  розколів, відгалужень та ядер жорсткості в нових вежах відображає це. Ці основні механізми забезпечують більшу гнучкість в адаптації будівель до вимог майбутнього, і роблять легшим впровадження внутрішніх сходів та атріумів, що сполучають орендовані поверхи  і забезпечують приміщення денним світлом та вентиляцією.

Фасади ввиконують не лише захист від погодних умов; вони є інтегральними частинами стратегії веж для економії енергії та розширення людського комфорту та зручності. Подвійні оболонки дають шлях до дійсного використання інтерстиціального простору (раніше незадіяний простір між об’єктами). Нанотехнології зроблять оболонки більш чутливими до середовища. Нові матеріали також будуть зменшувати вагу фасадів при одночасному підвищенні їх ефективності.

Вертикальне життя запропонує можливості для густонаселених міст для пристосування до зростання, Азія продовжуватиме бути лідером змін. Але ринок висотного будівництва розширюється в китайських та  інших офшорних інвесторів і розробники рухаються на зарубіжні ринки, включаючи Європу та Сполучені Штати. Житлові вежі є швидко-зростаючим категорією цих ринків.

 

8. ПЕРЕДМІСТЯ ПЕРЕСТАНУТЬ БУТИ ПЕРЕДМІСТЯМИ

Передмістя налаштовані щороку ставати більш густонаселеними і більш урбанізованими. Це приносить з собою такі речі як комунальне житло, яке буде корисним для випускників коледжів, одиноких батьків та літніх людей. Нові розробки в житловому секторі вимагають більше ніж просто місце для життя; школи, робота, місця для зустрічей, а також легкий доступ до послуг – всі речі першої необхідності. У міру зміни стилю життя, житловий ландшафт має змінюватись разом з ним.

 Biola University Blackstone Residence Hall, La Mirada, CA. Photo Courtesy of Gensler

 Генслер каже: Протягом наступних 10 років продовжуються тенденції міського та приміського ущільнення та глобальної урбанізації, що спричиняє зміну житлового ландшафту на великих ринках та йтиме повним ходом на маленьких ринках. Підживлене поширенням економіки і придбанням житла у власність, комунальне житло стане прийнятним для такого сегменту споживачів як випускники коледжів, самотні батьки та літні люди.

 Зміни в стилі роботи та способі життя зростатиме потреба тимчасового житла, наприклад, люди з мобільним способом життя шукають місця, що сполучають зручність готелю з комфортом і затишком сімейного будинку. У відповідь на ці зміни, розвиток змішаного використання все частіше вводиться в елементи житла.

 Передмістя не помирають, але воно очікує переваг міського життя. Це веде до формування житлового ринку, і утворює «примістя» на шляху між містом та передмістям.Деякі великі роботодавці кооперуються з ними для використання їхнього життєвого простору, зручності та транспортної доступності.

 

Оригінал: 8 of the most interesting trends from Gensler’s Design Forecast 2016

0 Коментарів
Написати коментар
Ім'я
E-Mail (не буде опубліковано)
Сайт
captcha